Sıkça Sorulan Sorular

Kimler Katılım Sağlayabilir ?
Fresh Ankara Çağdaş Sanat Sergisi 17-27 yaş aralığı içinde güzel sanatlar öğrenimini gören veya mezun, güzel sanatlar liseleri ve fakültelerinin resim, heykel, seramik ve görsel iletişim dallarından, lisans, lisansüstü öğrencileri ile mezunlarına açıktır. Fresh Ankara etkinliğine katılacak olan genç sanatçıların, Başkent Kütür Yolu programı dahilinde açılacak ve genç sanatçıları kapsamına alan toplu sergileme programları olan paralel etkinliklerde yer almamaları gerekmektedir.
Başvuru Formunda Neler Yer Almalı ?
Adaylara tahsis edilecek 4 m duvar veya toplam 2 m² lik kaideye uygun 3 eserin yüksek çözünürlüklü görselleri, künyeleri ve maksimum 100 kelimelik özgeçmişlerinin basvuru@freshankara.com mail adresine gönderilmelidir.
Son Başvuru Tarihi Ne Zaman ?
25 Ağustos 2023 tarihi saat 18:00’a kadar gönderien başvurular kabul edilecektir.
Sergiye Kimler Davet Edilecek ?
Seçici Kurul’un belirleyeceği 200 sanatçı sergi ve yarışmaya davet edilecektir.
Seçilen Sanatçıların Yerine Getirmesi Gereken Sorumluluklar
Seçici kurulun başvurular arasından seçtiği sanatçıların, üç eserinin 10 - 13 Eylül 2023 tarihleri arasında etkinlik alanı olan Atatürk Kültür Merkezi – ALTINDAĞ adresine Atis Fuarcılık A.Ş. ödemeli göndermeleri, Ankara'dan katılımcıların ise elden teslim edip sergi sonunda teslim almaları gerekmektedir. Diğer illerden katılımcıların eserleri ise Atis Fuarcılık tarafından adreslerine kargolanacaktır.
Sergide Eserlerimi Satabilir Miyim ?
Seçilen eserler sergileme sırasında satılabilir. Satış gelirinin tamamının sanatçıya aittir.
Sergiye Seçilen Sanatçılara Ödenek Verilecek mi ?
Seçilen sanatçıların yapacakları masraflara katkıda bulunmak amacı ile her birine 2000 TL ödenecektir.
Satılamayan Eserler Hakkında
Satılamayan eserler 1 yıl süreyle Fresh Ankara web sayfasında satılmak üzere sanatçının bilgileri ile birlikte sergilenecektir.
Seçilen Sanatçıların Tanıtım Projesi
Seçici kurul tarafından belirlenen 10 sanatçının eserleri 2024 10. ARTANKARA’ da sergilenecektir.
Fresh Ankara'da Konferanslar Olacak mı?
Gençler için sanat ile ilgili güncel bilgiler, portfolio hazırlama, telif, yerleştirme vb. konularda uzman kişilerce konferans verilecektir.