CANER KEMAHLIOĞLU

Sanatçı Caner Kemahlıoğlu, 1995 Sivas doğumlu ressam, dijital kolaj sanatçısı, stilist ve küratördür. Sanatı hayatına dâhil ettiği günden bu yana, her gün kendini araştırma, üretme ve öğrenme maratonunda görerek çoğu fikrini projelere dönüştürerek kolektif sanatsal çalışmalara imza atmıştır. Öğrencilik zamanlarındaki çalıştayların ve sergilerin şu an üzerinde çalıştığı projelere katkılarını görmektedir. Akademik alanda 2018 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü ikincisi olarak mezun olup sonrasında Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans okumaya hak kazandı. Tez döneminin sonlarına yaklaşırken bir yandan tezini destekleyen büyük bir sergi hazırlığı içerisinde olup doktara için de çalışmalarının zeminini zenginleştirmektedir.  Bazaart ve Ovooart son katıldığı önemli projelerdendir.

2018’de Mısır’da yer aldığı Uluslararası Çalıştay ile Türkiye’yi temsil eden bir ekibin içerisinde sanatçı dostları ile “World Youth Art Forum, Sharm Elsheikh, Ostraka Arts” isimli sergi galasında yer aldı. 2018’de “Sivas Olgunlaşma Enstitü’sü” ile tanıştı. Resim Bölümünde görev yaparak kendimi geliştirdi ve kuruma faydaları oldu. Kolektif işlerin kattığı duygu başka oluyor. Geleneksel, kültürel ve tarihi değerlerimizi yansıtan defile ve sergi projelerinde yer aldı.

Son zamanlarda “Dijital Sanat’a” yönelerek çalışmalarını Dijital Baskı, Çizim Kolâj Düzenleme ve Fotoğraf teknikleriyle destekleyerek hem plastik sanatlar hem de dijital anlamda seriler çıkarmaya devam ediyor. Konularında genellikle toplumsal olaylar öncülük ederek bunu “Distopya” kavramı destekliyor. 

Eserin Adı:Distopya Müsilaj

Yapım Tekniği: Dijital Baskı/Çizim, Kolaj Düzenleme

Boyutları: 100×70

Yapım Yılı: 2021-22

Eser Fiyat Değerlendirmesi:  6.700 ₺

Eserin Adı:Distopya Müsilaj Metafor

Yapım Tekniği: Dijital Baskı/Çizim, Kolaj Düzenleme

Boyutları: 40×40

Yapım Yılı: 2022

Eser Fiyat Değerlendirmesi:  2.200 ₺

Eserin Adı:Distopya Müsilaj Metafor

Yapım Tekniği: Dijital Baskı/Çizim, Kolaj Düzenleme

Boyutları: 40×40

Yapım Yılı: 2022

Eser Fiyat Değerlendirmesi:  2.200 ₺